E enjte, 26 Maj, 2022
Advertisement

Zyrtare/ Facebook ndryshon emrin, ja si do te quhet tani

Facebook ka njoftuar se emri i ri i platformës do të jetë “Meta”. Kompania, e cila bërë të ditur këtë ndryshim përmes një konference, ka...

Pa rrjete sociale prej dy orësh, Facebook bën reagimin e parë

Rrjetet sociale më të përdorura Facebook, Instagram dhe Whatsapp jane jashte perdorimit. Black out-i përfshin Shtetet e Bashkuara, Mbretërinë e Bashkuar, Brazilin, Kuvajtin, Europën...

Popullsia e Shqipërisë më e “paditura” në Europë për teknologjinë

Sipas Eurostat Shqipëria renditet e fundit në Evropë përsa i përket njohurive bazë të dixhitalizimit, ku vetëm 21 përqind e popullsisë ka njohuri mbi...

Google dhe Facebook aplikojnë vaksinimin e detyrueshëm antiCovid për punonjësit

Kompanitë  gjigante Google dhe Facebook kanë njoftuar se do të vendosini kusht punonjësve  vaksinimin e detyrueshëm antiCovid, para se të kthehen në zyrat  qendrore...

Shkencëtarët kanë parë për herë të parë dritë nga ana tjetër e një vrime...

  Një vëzhgim i tillë mund të duket jo vetëm i vështirë, por plotësisht i pamundur, duke qenë se vrimat e zeza përpijnë dritën që...

Instagram-i bën disa ndryshime me rëndësi për përdoruesit e rinj

Instagram-i ka njoftuar disa ndryshime në siguri për përdoruesit e rinj. Të gjitha llogaritë e fëmijëve nën 16 vjeç do të bëhen automatikisht private...

Facebook sjell risinë e re, shton veçorinë ‘ekspert’ në grupe

Facebook po krijon një mënyrë për të përcaktuar temën “ekspertë” brenda grupeve të drejtuara nga përdoruesit e ndryshëm. Rrjeti social thotë se tipari i ri...

Njihuni me 10 makinat më të shtrenjta në botë

Pagani Huayra Roadster BC- 2,95 milionë euro Buggati Chiron Pur Sport - 3,0 milionë euro Lamborghini Sian - 3,0 milionë euro Bugatti Chiron Super Sport 300+ -...

Nga telefonët, tek makinat, tek produktet me ngrohje, si bateria po na ndryshon jetën

Nëse më parë shpenzonim me dhjetëra letra çdo muaj për të kryer punët e domosdoshme, sot smartphone-t po u shpëtojnë jetën miliona pemëve nëpër...

Njeriu më i pasur në botë investon 187 miliardë dollarë për të shkuar në...

Jeff Bezos njeriu më i pasur në botë do të shkojë në Hënë muajin tjetër. Miliarderi 57 vjeçari do të bëjë udhëtimin e parë të...

Social Network

0FansaPëlqeje
3,331NdjekësitNdjek
0AbonentëAbonohu