E diel, 13 Qershor, 2021

Horoskopi 11 Qershor, ja çfarë kanë parashikuar yjet për ju

Dashi Sot planetet ju favorizojnë nga ana e  komunikimit. Nëpërmjet aftësive tuaja komunikuese, arrini të përfundoni një projekt, të cilin kohët e fundit e keni...

ZVA e Rroskovecit kthehet në qendër korrupsioni/ Brikena Cjapi merr para për emërime

Emisioni “Stop” trajtoi këtë të enjte rastin e ish-drejtoreshës Mimoza Kola e cila është hequr nga puna në mënyrë të padrejtë. Shkak është bërë...

Aksidentoi rëndë këmbësoren/ 19-vjeçari me “Benz-in” luksoz, djali i Erzen Breçanit

Një aksident i rëndë ndodhi pasditen e sotme në kryeqytet, në zonën e Kinostudios, ku një 19-vjeçar teeksa drejtonte mjetin luksoz tip “Benz”, aksidentoi...

I apasionuar pas makinave, “Story” e fundit e djalit të ish-drejtuesit të policisë para...

Jehon Breçani, djali i ish-drejtuesit të policisë se Tiranes Erzen Breçani është autori i aksidentit të frikshëm mbrëmjen e sotme në rrugën “Xhanfize Keko”...

Situata e Covid-19/ Asnjë humbje jete dhe 11 raste të reja në 24 orët...

Asnjë person nuk ka humbur jetën në vendin tonë nga Covid-19, në 24 orët e fundit. Ministria e Shëndetësisë bën me dije se janë regjistruar...

Konfirmohen rastet e Gripit të Shpendëve/ Ministria e Bujqësisë: Po monitorojmë situatën

Në Shqipëri janë konfirmuar rastet e para të gripit të shpendëve. Sëmundja është e pranishme në 3 vatra, që ndodhen respektivisht në Njësinë Administrative Fushë- Krujë,...

Dhjetëra efektivë policie zbarkojnë në Krujë e Nikël, dyshohet vatra të mbjella me lëndë...

Blindohet nga policia zona e Niklës dhe zonat përreth e Krujës. Burime për Ora News, bëjnë me dije se 6 makina policie e dhjetëra policë...

EMRAT/ Kush është 45-vjeçari që u vra në Peqin, shoku e qëlloi pas një...

Një vrasje me armë është regjistruar në Peqin. Ngjarja në fshatin Pajovë. Mesohet se Ylber Xhahysa, 45 vjeç mbeti i vrarë sot pas një konflikti...

Krimi “pushton” vendin/ Ndërron jetë 45-vjeçari pas plagosjes me armë zjarri

Një vrasje me armë është regjistruar në Peqin. Ngjarja në fshatin Pajovë. Policia kap dhe vë në pranga disa minuta pas ngjarjes, autorin e vrasjes...

Hapini doganat! – Komuniteti shqiptar në Greqi në protestë paqesore sot për hapjen e...

Komuniteti shqiptar në Greqi do të dalë pasditen e sotme në qëndër të Athinës për të kërkuar hapjen e kufijve me Shqipërinë dhe mosdiskriminimin...