E enjte, 26 Maj, 2022
Advertisement

Fyti i acaruar/ Lehtësimi me kurat natyrale në shtëpi

Dhimbjet në fyt, acarimi i tij dhe ngacmimet e kollës janë simptomat më të shpeshta që prekin shëndetin. Është koha kur virozat, gripi dhe i...

Një orë gjumë më tepër/ Efektet e papritura dhe ndikimi në organizëm

Kur vjen koha për t’u zgjuar, njeriut i duket sikur edhe pesë minuta shtesë në shtrat kanë rëndësi. Në disa raste këto pesë minuta...

Çfarë i bën stresi zemrës? Si ta shmangni dhe trajtoni

Stresi, depresioni, ankthi dhe probleme të tjera mendore, mund të rrisin rrezikun e sëmundjeve të zemrës, thotë një studim i ri. Studimi 4-vjeçar analizoi...

Një operacion me teknologji të re robotike u krye me sukses në Vjenë

Një nga operacionet e para në botë me teknologji të re robotike është kryer në Klinikën Universitare për Otorinolaringologji në Vjenë. Siç njoftuan zyrtarisht...

Ushqimet e përditshme që ndihmojnë shëndetin mendor

Vezët Të filloni mëngjesin tuaj duke konsumuar vezë, mund të jetë gjithçka që ju nevojitet për tu ndjerë më mirë. Të pasura me omega-3, zink,...

Doni të forconi kofshët dhe të keni një fundshpinë të bukur? Ja ushtrimet që...

Jeta e përditshme na lë pak kohë të dalim në natyrë për të bërë ushtrime që do të na ndihmojnë të mbajmë trupin në...

Kodi i fshehtë i ngjyrës së syve – Çfarë thotë për personalitetin dhe shëndetin...

Ja disa fakte interesante, që tregojnë ndikimin e ngjyrës së syve në personalitetin tonë në bazë të disa studimeve: Sytë e kaltër Njerëzit që kanë sytë...

Kjo është koha ideale për të pirë kafen e parë të ditës

Studimet për kafen dhe efektet e saj në shëndet janë të panumërta. Ndikimi i kafes në organizmin e njeriut është marrë shpesh në analiza...

Ndahet nga jeta ish-zyrtar i LSI

Është ndarë nga jeta aktori dhe ish-zyrtari i LSI, Ilir Dashi. Ende nuk dihen shkaqe e ndarjes së parakohshme nga jeta të Dashit, ndërsa kolegë...

Ky është fruti që largon dhjamin nga barku, 1 në ditë mjafton

Një avokado në ditë mund të ndihmojë në shpërndarjen e yndyrës në barkë te gratë, sipas studimit të kryer nga Universiteti i Illinois. Në studim...

Social Network

0FansaPëlqeje
3,331NdjekësitNdjek
0AbonentëAbonohu