E shtunë, 27 Nëntor, 2021

Nesër rifillon dialogu Kosovë-Serbi, analistët: Kosova të mos heqë dorë nga reciprociteti për targat

Prej datës 20 shtator, Kosova ka vendosur reciprocitet të targave ndaj automjeteve serbe që hynë në Kosovë. Aksi Jarinjë dhe Bërnjak që lidhin Kosovën...

Kandidati për kryetar nuk merr leje nga Komuna për ndërhyrjet në hapësirat publike

Kandidati për kryetar të Prishtinës nga radhët e Partisë Demokratike të Kosovës (PDK) Uran Ismaili, nuk ka marr leje në komunë për ndërhyrjet që...

Rekord infektimesh në Kosovë, mbi 1500 të infektuar dhe 36 viktima nga Covid-19 në...

Kosova vazhdon të regjistrojë shifra të larta të infektimeve me Covid-19. Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike informon se nga 11.017 testime, 1630 qytetarë kanë...

Shtimi i numrit të infektimeve, ja masat e reja anti-Covid që hyjnë në fuqi...

Qeveria e Kosovës, në mbledhjen e mbajtur të shtunën, ka miratuar masat e reja për kontrollin, parandalimin dhe luftimin e pandemisë COVID-19. Në bazë të...

Rritja e numrit të infektimeve me Covid-19, në listën e BE edhe Kosova

Rritja e rasteve të reja të infektuara me koronavirus në Kosovë po bëhet gjithnjë e më shumë problematike duke shkaktuar kështu panik dhe frikë...

Kosova do të strehojë rreth 2.000 afganë, Sveçla: Mund t’i mbajmë deri në një...

Rreth 2.000 shtetas afganë pritet të vijnë në Kosovë. Kështu bëri të ditur ministri i Punëve të Brendshme në Qeverinë e Kosovës, Xhelal Sveçla. Në...

Rritet numri i grave shtatzëna të infektuara me Covid-19 në Kosovë, çfarë rekomandojnë mjekët

Shtimi i rasteve të reja me koronavirus ka shkaktuar panik dhe frikë tek qytetarët. Përpos grupmoshave të ndryshme covidi nuk ka lënë pas pa infektuar...

Dhunoi për vdekje 18-vjeçaren, lihet në burg autori i krimit të rëndë në Ferizaj

Një ngjarje e rëndë tronditi disa ditë më parë qytetin e Ferizajt, ku një 18-vjeçare u la në dyert e spitalit pa shenja jete....

Sërish shifra të larta nga Kosova, 13 të vdekur dhe 1,901 të infektuar me...

Sërish shifra të larta me koronavirus nga Kosova. Sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, bëhet e ditur se nga...

Disa persona dërgojnë një 20 vjeçare pa shenja jete në spital, ikin nga vendi...

  Një femër rreth moshës 20 vjeçare është dërguar pa shenja jete në Qendren Emergjente në Ferizaj. Besohet viktima është sjell nga persona të panjohur në...