E premte, 28 Janar, 2022

Ambasada e BE: Përfundimi i suksesshëm i procesit të vettingut, tejet i rëndësishëm për...

Bashkimi Evropian ka mbështetur zgjatjen e mandateve të anëtarëve të Vettingut. Nëpërmjet një njoftimi në Twitter, ata thonë se përfundimi i plotë i këtij procesi është...

Përplasja Veliaj-Duka, Shehi:Me atë gjuhë që përdor ai kryetari i bashkisë …

Dashamir Shehi ka komentuar përplasjen e kryebashkiakut të Tiranës, Erion Veliaj me presidentin e Federatës Shqiptare të Futbollit, Armand Dukën. Nga foltorja e Kuvendit, Shehi...

PD publikon videon: Berisha dhe Rama janë bashkë, prandaj Noka komandon kryetaren e Kuvendit

Partia Demokratike deklaron se Sali Berisha dhe Edi Rama janë bashkë, duke iu referuar dhe njëherë mesazhit të Flamur Nokës për kryetaren e Kuvendit...

Alizoti i jep dorën Berishës kur ulet në seancën e Parlamentit, Basha ikën nga...

Ish-kryeministri Sali Berisha ka pasur gjithë vëmendjen e medias për shkak se iu rikthye Parlamentit pas katër muajsh mungesë. Në sallë ai është pritur ngrohtë...

Erjon Veliaj nuk ndalet, tjetër sulm ndaj Federatës Shqiptare të Futbollit

Erjon Veliaj nuk ndalet në sulmet e tij ndaj FSHF-së. Kryebashkiaku i kryeqytetit ka urdhëruar Inspektoriatin ndërtimor të Bashkisë së Tiranës të ushtrojë një...

Gara për FSHF, Veliaj kërcënon me jetë Armando Dukën (zbardhet sms)

Erion Veliaj ka ashpërsuar gjuhën për të vënë në zotërim Federatën Shqiptare të Futbollit, duke kaluar në kërcënime direkte për familjen Duka. Kjo është konfirmuar...

“Godet” sërish Nard Ndoka: Me lën cigaren e Lulin, nuk është kurrë vonë!

Nard Ndoka është njëri prej aleatëve të Partisë Demokratike që ka dalë hapur kundër Lulzim Bashës, që në deklarata publike e ka vlerësuar si...

Meta zbulon si do të përballet me Kushtetuesen

Presidenti, Ilir Meta ka paralajmëruar se do ta ankimojë vendimin në rast se Gjykata Kushtetuese njeh shkarkimin e tij nga Parlamenti.    "Duan të më shkarkojnë për një interviste që kam...

Klevis Balliu dënohet me 80 orë pune, ironia e Metës: Sukseset e Reformës së...

Ish-deputeti i Partisë Demokratike, Klevis Balliu është dënuar me 80 orë punë në interes public për veprimet e tij në njërën nga protetstat e...

Bardhi i përgjigjet Berishës: Demokratët kanë zgjedhur të ardhmen, jo hallin e tij personal!

  Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike, Gazment Bardhi i është përgjigjur deklaratave të ish-kryeministrit Sali Berisha ndaj Agron Kapllanajt. Me një reagim në Twitter,...