E shtunë, 27 Nëntor, 2021

50 % e të punësuarve me pagë minimale, gjatë kufizimeve të pandemisë u ulën...

d Në Shqipëri 50 për qind e të punësuarve marrin pagë minimale. Madje gjatë kufizimit të pandemisë numri i individëve të përfshirë në këtë fashë...

Meta “ngrin” buxhetin e Ramës, rrezikon stabilitetin financiar

Presidenti Ilir Meta, ka refuzuar qeverinë duke i kthyer per rishqyrtim ne kuvend, aktin normativ që ndryshon  ligjin për “menaxhimin e sistemit buxhetor”.  Kreu...

Kanabisi i përket të ardhmes, thotë firma më e madhe e duhanit

  Firma më e madhe e duhanit në Mbretërinë e Bashkuar thotë se e sheh kanabisin si pjesë të së ardhmes së saj ndërsa përpiqet...

“Raiffeisen Bank” shuplakë klientëve: Komisione për tërheqje kesh dhe pagesat ndaj Tatimeve dhe Thesarit...

  Një njoftim i beftë u ka mbërritur klientëve të Raiffeisen Bank, të cilët duhet të paguajnë komisione për tërheqje kesh të lekëve. Gjithashtu, klientët...

Edhe SHqipëria në “ethet” e kriptovalutave, rreziku I pastrimit të parave

  Tendenca globale e investimit në kriptovaluta ka përfshirë edhe Shqipërinë. Shumë investitorë, sidomos të rinj, po i shohin këto instrumente si një shans për t’u...

Auditi i qeverisë: 557 mln lekë shkelje me tendera

Ministria e Financave nxjerr të tjera shkelje me tenderat dhe menaxhimin e financave. Janë 1.2 miliardë lekë të munguara në buxhetin e shtetit nga...

Stili i veshjeve pas pandemisë, ekspertja: Tendenca është drejt komfortit, femrat po shpenzojnë më...

Flet Elda Hysenbelli, Drejtore Ekzekutive e Fashion Group Albania Veshjet e rehatshme, bazike dhe “casual” janë ato që kanë pasur ecurinë më të mirë në...

Rrogat në vend, çmimet në stratosferë / Ushqimet dhe nafta ‘problemet’ më të mëdha...

Sipas të dhënave të INSTAT rezulton se, për të dytin muaj me radhë, inflacioni i çmimeve në vendin tonë shënoi sërish një rënie, duke...

Plehrat digjen në Landfill ilegal/ Në Kaziaz shkojnë mbetjet e Kavajës, zyrtarët e bashkisë...

Këtu jemi në Kazias të Kavajës. Ky vend depozitim mbetjesh gjendet midis plazhit të Gjeneralit dhe të Spillesë. Bashkia e Kavajës prej vitesh mbetjet...

Pa pension në mes të pandemisë, KLSH: S’u tërhoqën 1.3 milionë lekë

Mijëra te moshuar nuk kane arritur te marrin ne kohe pensionin gjatë  periudhës se pandemisë. Kontrolli i Lartë i shtetit në një auditim të kryer...