E shtunë, 27 Nëntor, 2021

Zyrtare/ 50 pasagjerë në autobusin që u dogj ishin me kombësi shqiptare

Drejtori i përgjithshëm i policisë bullgare, Stanimir Stanev në një prononcim për Deutsche Welle ka deklaruar se në autobusin e përfshirë nga flakët mëngjesin...

Tragjedia në Bullgari, dëshmia: Njerëzit u hodhën nga dritaret për t’u shpëtuar flakëve

45 persona humbën jetën si pasojë e djegies së një autobusi me turistë nga Maqedonia, një pjesë e tyre shqiptarë. Ngjarja ka ndodhur në...

Tragjike, 45 viktima! Shkrumbohet autobusi maqedonas, FOTO nga vendi i ngjarjes

Një aksident i rëndë ka ndodhur në orët e para të së martës në Bullgari, ku një autobus me targa nga Maqedonia e Veriut...

Politikania zhvishet në dëborë për ‘të inkurajuar’ publikun por e pëson keq nga reagimet

Anna Tereshkova, 52 vjeçe, është zëvendës-kryebashkiake e qytetit të Novosibirsk në Rusi. Kohët e fundit është filmuar duke rrëshkitur në dëborë vetëm me bikini, në...

Tërmeti i fuqishëm në Turqi, momenti kur njerëzit dalin të tmerruar nga marketet

Ditën e sotme eshte shenuar  një tërmet i fuqishëm në Turqi. Turqia perëndimore u trondit nga një tërmet 5,3 ballë, ndërsa pas këtij kishte...

“Nuk dua të iki nga kjo botë me para në bankë”, pronari i paguan...

Vinicio Bulla, 80 vjeç është një binzesmen nga Caltrano, provincë e Italisë me rreth 2500 banorë dhe është pronar i kompanisë “Rivit Spa” me...

Krimi horror! 44-vjeçari i pret fytin djalit 10-vjeçar që kishte me shqiptaren

Një krim shokues ka tronditur Italinë, ku një djalë 10 vjeçar me nënë shqiptare dhe baba polak, është vrarë nga babai i tij. Ndërsa mediat...

Dy tërmete të fuqishme në Lindjen e Mesme, humbje jete dhe të plagosur

Dy tërmete të fuqishme me magnitudë 6.3 dhe 6.4 goditën Iranin jugor të Dielën. Raportimet e para flasin për një humbje jete, disa të...

“Të lutem ndalo”! Përgjërimi i vajzës për nënën: Pse po e qëllon babanë tim?

Gruaja shqiptare Klodiana Çela që qëlloi me armë ish-partnerin grek me të cilin kishte një vajzë vijon që të jetë kryefjalë e mediave greke....

“Ajo grua është një psikopate”! Flet gruaja e mjekut greku, që u plagos nga...

Bashkëshortja e mjekut grek Jorgo Neos, i cili u plagos një ditë më parë nga ish-partnerja shqiptare Klodiana Çela, ka treguar për mediat greke...