E enjte, 26 Maj, 2022
Advertisement

Një nënë në kërkim të të birit

Nga Anila Hoxha Sot Liljana Gjonaj , grua e një burri të vrarë dhe nënë e një djali të zhdukur mbush 49 vjec. Kapa telefonin...

Më lehtë ndan atomin, sesa Berishën nga PD!

Nga Albano Zhapaj Ata që menduan të ndanin Berishën nga PD, nuk mund të thuhet se kanë qenë (ose janë) njerëz të ditur, se të...

A jemi vërtetë kaq të mjerë?!

Nga Edi Oga Si ka mundësi që përfunduam kaq keq? Si ka mundësi që jemi kaq të pafuqishëm? Si ka mundësi që e kemi lënë vendin peng...

Humbja e Bashës që mërziti regjimin

Nga Armand Shkullaku Rezultati i zgjedhjeve të pjesshme të 6 marsit dëshmoi nevojën jetike që ka vendi për një opozitë të vërtetë. Katandisja e fraksionit...

U japim vulën, por na jepni bazën e Berishës pa Berishën

Nga Çim Peka Shumica e deputetëve demokratë vazhdoi të kërkonte sot dorëheqjen e Lulzim Bashës si kryetar i PD, pasi ka sjellë 6 humbje rresht,...

Ule! Ule akoma!

Emirjon Senja Çmimet e karburanteve kanë filluar të bien disi këto dy ditët e fundit pas goditjes që morën të martën dhe të mërkurën e...

Si t’ua shpjegojmë të vegjëlve festën e 8 Marsit?

Nga Orilda Kalami, sociologe Le të festojmë. Për t’ua shpjeguar më lehtë fëmijëve mund t’u themi se data 8 mars është si një ditëlindje, një datë...

A do të sulmojë dhe pse Putini futi në veprim armët bërthamore?

The Economist Përktheu: Sonila Backa Ndërsa Vladimir Putin i shpalli luftë Ukrainës në orët e para të mëngjesi të 24 shkurtit, ai paralajmëroi Perëndimin të mos...

Hije skandali mbi Deputetët/ Miliona lekë shpenzime kur Shqipëria ishte në karantinë

Nga Isa Myzyraj   Në mars të vitit 2020 Shqipëria regjistroi rastet e para me koronavirus. Muaj Mars dhe Prill të 2020 bënë që qeveria shqiptare të...

Met Veliu dërgohet në Ukrainë, reagon Putin: Ndaloni luftën, derisa të largohet Muhamedi!

Bëhemi me dije, se reporteri i njohur ndërkombëtarisht, Muhamed Veliu, ka disa ditë që po i bie rreth e qark Ukrainës, duke kontaktuar njerëz...

Social Network

0FansaPëlqeje
3,331NdjekësitNdjek
0AbonentëAbonohu