E shtunë, 18 Shtator, 2021

Si do rindërtohet pas “tërmetit” Sali Berisha, skena politike!

Nga Alfred Peza   Përjashtimi i Sali Berishës nga Grupi Parlamentar i PD, ka efektin e një tërmeti politik shkatërrimtar brenda së djathtës, që dikton nevojën...

Me Berishën apo Bashën, me kë duhet të jemi sot?

Nga Taulant Halili Me Berishën apo me Bashën? Kjo është pyetja që vërtitet sot në diskutimet që behën kudo nëpër Shqipëri, jo vetëm mes të...

Të gjithë kundër grabitjes rilindase të pronës dhe jetë së shqiptarëve

Nga Petrit Vasili Te gjithë ne këmbë kundër grabitjes monstruoze rilindase te pronës dhe jetës se shqiptareve. Nga rrugët e florinjta me mbi 20 milion euro...

‘Vrasja me pagesë’ e babait

Nga Ylli Manjani Mbi teorinë politiko-psikologjike të “vrasjes së babait Babai “vritet” natyrshëm kur bashkëjeton me të. Kur përgjatë proçesit të rritjes brenda familjes, kupton se...

Rud Gega: Berisha i ka vendos të gjithë në lojë për ego personale

Nga Rud Gega Normalisht nji plak me mend ne rrethanat ku ndodhet Berisha sot, “djeg” veten per te shpetu sa te mundet trashigimine, pasurine, historine,...

Ramzi, të rrojë Berisha! Popullin e shpopullove por do përpëlitesh si gjel i ngordhur

Nga Lefter Maliqi Ramzi te rroje Berisha qe mundesoi levizjen e lire te shqiptareve ne Europe, se perndryshe sdo mundje te qeverisje as 2 vjet. Mbi...

Një mësim nga Amerika për Berishën

Nga Agim Xhafka   Këto ditë kur zien debati do hyjë a s’do hyjë Sali Berisha në Parlament, më erdhi ndër mend një foto nga Amerika...

Edhe katër vjet me një Qeveri kukull, po opozita…

Nga Bujar Nishani/ Shqiptarët edhe katër vitet e ardhshme me një Qeveri Kukull, manekinë të garderobës në errësirë të një njeriu që ka marrë peng...

Nuk e ke fajin ti Ogertë. Fajin e kanë Profesorët e Partisë

Nga Elona Caslli   Nuk e ke fajin ti Ogertë. Fajin e kanë Profesorët e Partisë Ti nuk ke hiç faj Ogertë. Në një vend normal ku...

PD më mirë të shkrihet, i bën vetëm keq Shqipërisë!

Nga Andi Bushati  Mark Marku i është shtuar sot përfundimisht listës së gjatë të atyre që e përshkruajnë PD-në me notat më të errëta dhe...