E shtunë, 18 Shtator, 2021

Vaksina kundër Covid-19/ Moderna jep lajmin e mire, sot do të aplikojë për…

Kompania e prodhimit të barnave Moderna njoftoi se do të aplikojë sot (të hënën) në SHBA dhe Evropë për marrë autorizimin për përdorimin e...

Tjetër vetëvrasje te “Shefqet Ndroqi”/ Hidhet nga dhoma e spitalit pacienti 60-vjeçar me Covid-19

Sapo kishte hyrë data e fundit e nëntorit, kur pas mesnatës në ish-sanatorium, Leonard Shabani, 60-vjeçari nga Kurbini i jep fund jetës duke u...

COVID19/ Ministria e Shëndetësisë: 1948 testime, 368 të shëruar, 557 raste të reja dhe...

Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale ju bën apel qytetarëve të shmangin çdo lloj grumbullimi, të kufizojnë kontaktet dhe lëvizjet e panevojshme, për të...

Të mërkurën përkeqësohet moti në të gjithë vendin, pritet shi dhe dëborë

Kemi filluar të kemi ftohtë, pasi stina e dimrit, muaji dhjetor nis me rënien e temperaturave. Kjo situatë sipas meteorologëve do të zgjasë vetëm...

RINGJITJA VAZHDON

Kryeministri Edi Rama me anë të një statusi në Facebook, ringjitja vazhdon ka bërë një bilanc në lidhje me rindërtimin. 24.800 PUNËTORË TË ANGAZHUAR PËR...

Njihuni me shenjën më tërheqëse të zodiakut

Ujori (20 janar - 18 shkurt) Karakteristikat tërheqëse: një fytyrë mahnitëse, këmbë të bukura dhe një zemër të mirë. Më në fund, shenja më e bukur e...

Mjeku shqiptar në Itali: shmangni grumbullimet, po të respektoni masat nuk infektoheni

Mjeku shqiptar në Itali, Genc Kapxhiu prej fillimit të pandemisë ka qenë në frontin e parë kundër luftës me COVID-19. Pavarësisht se çdo ditë është...

Fier dhe Berat/ Shtohen 2 zona zgjedhore për zgjedhjet e 25 prillit

Sot, Komisioni Rregullator shqyrtoi projektvendimin ‘Për ngritjen e Zonave të Administrimit Zgjedhor, për zgjedhjet për Kuvendin të datës 25 Prill 2021’. Zonat e Administrimit Zgjedhor...

Bashkëshorti e detyron të abortojë foshnjën/30-vjeçarja nga Hasi: Unë jam fajtore që bëj vajza

Aborti selektiv me bazë gjinore është një ndër problemet më të mëdha të shoqërisë shqiptare, ku që prej vitit 1990 ka 33 mijë vajza...

Gjobitet qendra tregtare TEG, biznesi i Samir Manes ! Nuk respektoi masat e vendosura...

Qendra Tregtare TEG është gjobitur ditën e sotme nga Inspektoriati Shtetëror Shëndetësor pasi nuk ka respektuar masat anti-covid. Kjo u bë e ditur nga...