E premte, 12 Gusht, 2022
Advertisement

Mashtronte njerëzit se do i kalonte mallra në doganë, arrestohet 24 vjeçarja

Një 24-vjeçare është vënë në pranga në Tiranë pasi akuzohet se ka përvetësuar nëpërmjet mashtrimit dhe dokumenteve të falsifikuara, shuma të konsiderueshme parash. Mësohet se...

Klevis Balliu deboncon: Shefat e policisë u bëjnë presion të rinjve

Shef i Organizimit në Partinë Demokratike,  Klevis Balliu, ka publikuar disa mesazhe të publikuara në mediat sociale, ku efektivët në Akademinë e Policisë kërcënohen...

Sherr me gruan, 50 vjeçari qellon me kallashnikov në Vlorë

Finalizohet operacioni policor i koduar “Kanina”. Kanosi me armë zjarri bashkëshorten e tij, duke gjuajtur brenda banesës, vihet në pranga 50-vjeçari. Sekuestrohet arma e zjarrit kallashnikov. Pas...

Grabisin një qytetar me thikë, arrestohet 20 vjeçari. Në kërkim dhe një adoleshent

Një 20-vjeçar është arrestuar nga policia e Tiranës ndërsa një 17-vjeçar është shpallur në kërkim. Dyshohet se dy adoleshentët nën kërcënimin e thikës i kanë...

Eni Vasili poston foton e ëmbël me binjaket e saj

Prej një viti, jeta e moderatores Eni Vasili ka ndryshuar.  Ajo është bërë nënë e dy vajzave binjake dhe çdo ditë po shijon lumturinë...

Sherri për drunjtë agravon me armë, vdes një 55 vjeçar në Fushë Krujë

Ka ndërruar jetë në Spitalin e Traumës, Luan Hushi, 55-vjeçari që u plagos me armë zjarri nga bashkëfshatari i tij në Fushë-Krujë. Ngjarja ndodhi mëngjesin...

Ulet ndjeshëm konsumi i karburanteve në vend, gushti pritet të thellojë tkurrjen

Konsumi i karburanteve vijoi tkurrjen edhe në korrik, ndërsa të dhënat e ditëve të para të muajit gusht tregojnë se tendenca rënëse është thelluar. Sipas...

Një luftë e re në horizont? Kina kërcënon marrjen e Tajvanit me ushtri

Kina ka përsëritur sërish kërcënimin e saj për përdorimin e forcës ushtarake për marrjen e kontrollit të Tajvanit, në kohën kur veprimet ushtarake kineze...

Zbulohet një virus me prejardhje nga minjtë në Kinë

Zyrtarët shëndetësorë në Kinë po monitorojnë përhapjen e një virusi të ri që është gjetur në dhjetëra njerëz. Qendrat për Kontrollin e Sëmundjeve (CDC) në...

Asnjë viktimë nga covid në 24 orë, por shënohen 956 raste të reja

COVID19/ Ministria e Shëndetësisë: 2418 testime, 957 qytetarë të infektuar, asnjë humbje jete dhe 1010 të shëruar në 24 orët e fundit Nisur nga rritja...

Social Network

0FansaPëlqeje
3,430NdjekësitNdjek
0AbonentëAbonohu