E shtunë, 18 Shtator, 2021

Familja Shaba në kërkim të fatit, Vëllai i Mevlanit bëhet pjesë e Për’puthen

  3 djem te rinje janē shtuar në Përputhen, ndërkohë qëndrueshmeria e tyre në program mbeti në dorën e publikut. Mes tyre është dhe konkurenti Artan...

Për herë të parë publiku përzgjedh konkurrentët në Për’Puthen/ Kush do zgjidhet nga djemtë

Për herë të parë publiku do të përzgjedhë konkurrentët në Për’Puthen, ndërsa ditën e sotme po prezantohen 3 prej tyre. Artani është vëllai i konkurrentët...

VOA analizon aksionin e Berishës: Një figurë qendrore e PD-së, ka dominuar këtë forcë...

  Në Shqipëri, ish kryeministri dhe ish drejtuesi i Partisë Demokratike Sali Berisha, nisi të enjten një aksion politik brenda kësaj force politike, për t’ju...

Njihuni me “fshataret” seksi të Kinës, konkurojnë dhe modelet më të famshme

Disa vajza nga zonat rurale në Kinë kanë shkelur tabutë dhe kanë pozuar para aparatit fotografik. Të veshura me bikini dhe here te mbulura ato...

“Atentate, sëmundje për udhëheqësit, luftëra”, Rikthehet Baba Vanga , ja çfarë parashikon për këtë...

Baba Vanga cilësohet si “Nostradamusi i Ballkanit”. Nëse ju kujtohet Nostradamusi, ishte mjeku francez i epokës së Mesjetës, parashikimet e të cilit vazhdojnë të...

Disa moderator e disa këngëtar, Ish-konkurrentja e “Për’puthen” surprizon me zgjedhjen e saj

  Teksa shumë nga ish-konkurrentët e “Për’puthen” provuan fatin e tyre në muzikë, duket se rasti i Ina Kollçakut do të bëjë përjashtim. E pyetur nga...

Rama i përgjigjet Kurtit: Pas kthimit nga Asambleja e OKB, vizitoj Kosovën

  Kryeministri Edi Rama i ka kthyer përgjigje homologut të tij kosovar, Albin Kurti në lidhje me urimin e këtij të fundit për mandatin e...

Në sytë e pushtetit, jeta e minatorit nuk vlen, ato që vlejnë janë tenderat...

Nga Klodian Tomorri   Ka 48 ore minatori i bllokuar ne nje miniere atje ne Bulqize. Asnje deklarate, asnje njoftim zyrtar nga autoritetet se cfare po...

Albin Kurti letër urimi Ramës për qeverinë e re: Mandati juaj i tretë vjen...

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka uruar kryeministrin Edi Rama për mandatin e tretë qeverisës. Me anë të një letrë kryeministri Kurti ka theksuar se...

Përjashtimi i Berishës nga grupi parlamentar/ Basha i prerë: Nuk ka kthim pas

  Kryetari i PD-së, Lulzim Basha ne një prononcim për mediat nga selia blu ka reaguar sërish në lidhje me vendimin e tij për përjashtimin...