E premte, 18 Qershor, 2021
Ballina Blog

Ngjarje e rëndë në Tiranë. 18-vjeçarja nuk ndihet mirë, ndërron jetë në spital

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur mbrëmjen e sotme në Tiranë, ku një 18-vjeçare ka ndërruar jetë. Sipas policisë ajo nuk është ndjerë mirë dhe ambulanca e ka transportuar në spital, për ndihmë mjekësore, shtetasen S. B., 18 vjeçe. Me mbërritjen në spital, pavarësisht ndihmës së dhënë nga mjekët, shtetasja ajo ka ndërruar jetë. Tiranë/Informacion paraprak Më datë 17.06.2021, rreth orës 22:10, në...

Ahh këto takat e larta/ Alesia Bami pengohet në hapjen e emisionit, Manushi e shpëton nga rrëzimi

Moderatorja Alesia Bami është penguar për shkak të takave të larta në hyrje të programit ‘Procesi Sportiv’. Në momentin që mbërrin në fund të tyre, ajo pengohet dhe gati rrëzohet. Manushi e kap nga krahu dhe e mban, ndërsa moderatorja nis të qeshë. Fatmirësisht ia hodhi paq por situata ishte shumë e sikletshme për bukuroshen. Në videon e mëposhtme shihet momenti...

Gabimet e zakonshme që bëni sa herë shkoni në një sallon bukurie!

Nuk është sekret që në parukeri, shërbimet për flokët të jenë të shtrenjta. Prerja e flokëve mund të jetë domosdoshmëri, por edhe çmimi që të ofron salloni  në shumicën e rasteve i shtrenjtë dhe ndoshta jo ai që prisje, duke pasur parasysh edhe shërbimin që të ofrohej. Trajtimet e ndryshme, produktet e shtuara apo produktet shtesë që të sugjerohen...

E përqafoi dhe iku, çfarë i tha piloti vjehrrës përpara se të pranonte se i vrau të bijën

Bashkëshorti i vè i Caroline Crouch, pranon se është ai që ka vrarë 20 vjeçaren duke sajuar një grabitje të dhunshme. Harry Anagnostopulos ka rrëfyer pas tetë orësh që u mor në pyetje se e vrau gruan e tij sepse u turbullua kur ajo i tha se do ta linte dhe bashkë me fëmijën e tyre njëvjeçar, Lydia, do të...

Antonela gati për të punësuar “truproje” fanset grumbullohen i shkulin flokët (video)

Gjatë turit të zhvilluar  Ish-konkurrentja e emisionit “Për’puthen”, Antonela Berisha përvec emocioneve positive ka provuar edhe zëmërimin e fanseve pas famës në “Për’puthen”. Antonela ka ndaluar për pak në mënyrë që shkrepte disa poza me fansat që ishin mbledhur në qendër të qytetit për ta takuar dhe është hasur me këtë incident të pakëndshëm. https://www.youtube.com/watch?v=FyDteJpXRr8&feature=youtu.be Por në një moment, një prej tyre,...

KUJDES/ Nëse partneri/ja mban ish-in në raport shoqëror, ja si e shpjegojn ekspertët

Kur një marrëdhënie dashurie përfundon, nuk është e thënë që ata dy persona të urrehen deri në “vdekje”. Secili vazhdon jetën pa e kthyer kokën pas. Por ka një kategori personash që preferojnë të mbeten miq me ish-in e tyre edhe pas ndarjes. Për këta persona do të shkruajmë diçka që ndoshta nuk do t’i pëlqejë shumë. Studiuesit në universitetin...

Zaimina Vasjari mahnit në ditëlindjen e saj

Këngëtarja e njohur Zaimina Vasjari sot shënon një datë të rëndësishme në kalendarin e saj. Ajo sot feston ditëlindjen dhe mbush 34 vjeç, ndërsa për ndjekësit e saj solli fotografi nga ideja që ka organiauar për këtë rast. “Shumë urime për mua”, shkruan Zaimina në një video gjatë përgatitjes për ndejë, teksa tregonte gishtin e mesit para kamerës. Në fotot e tjera...

“Hajde të identifikosh të dyshuarin”, si u fut në kurth burri vrasës, po planifikonte arratisjen drejt Turqisë

Hetuesit grekë kanë pasur prej kohësh dyshimet se piloti 32-vjeçar është autori i vrasjes së bashkëshortes së tij Caroline në shtëpinë e tyre. Newsbomb.gr shkruan se ai kishte dhënë deklarata kontradiktore në lidhje me mënyrën si u futën grabitësit në shtëpinë e tyre dhe karakteristikat e dhëna për autorët e dyshuar të grabitjes. Analiza e orës biometrike të Carolinës tregoi...

A e dini arsyen pse në Japoni preferojnë të flenë në tokë

Ndërsa në kulturën perëndimore të flesh në një shtrat është përgjithësisht normale, në Japoni ka shumë gjasa që të mos gjeni një shtrat në dhomën e gjumit. Të flesh në dyshemenë tradicionale, nuk është vetëm një zgjidhje e mirë për të kursyer hapësirë dhe para, por ka treguar gjithashtu se paraqet shumë benefite për shëndetin; përmirëson qarkullimin e gjakut, lehtëson...

Policia gënjeu kur foli për bandë shqiptare/ E dinte që më parë vrasësin, por kërkon ndihmësin e tij

Grupi hetimor që investigoi vrasjen e 20 vjeçares Caroline Crouch, e dinte që në ditët e para se i shoqi e kishte vrarë, por devijoi vëmendjen e tij duke manipuluar mediat me deklarata se gjoja ishte në kërkim të një bande kriminale shqiptare e më tej një bullgare. Të gjitha këto u bënë që të mund të kapej mat 32...