Pamje të rënda/ Hyri në det të lahej, 50-vjeçari hidhet në erë nga minat në Odesa

Advertisement

Ukrainasit po përpiqen t’i rikthehen jetës normale, edhe pse në veri të vendit luftimet ende vazhdojnë.

Megjithatë, jeta nuk mund të jetë normale, teksa vendi është i mbushur me mina dhe bomba që vrasin ende. Një 50-vjeçar ka humbur jetën tragjikisht pasi hyri në det për tu larë në një plazh në Odesa, pa e ditur se ai ishte i minuar.

Advertisement

Momenti i tmerrshëm është fiksuar nga disa kamera, që tregojnë se si burri hidhet në erë apo hyn në ujë, ndërsa fëmijët e tij shohin gjithë skenën.

Edhe shoku i viktimës kishte qenë duke notuar me të në atë kohë, por fatmirësisht, ai mbeti i padëmtuar nga shpërthimi.

Për t’u bërë pjesë e page dhe grupit të “Maska.al” ne FB mjafton të klikoni:
Like Page
dhe Join Group
Advertisement