U prit me entuziazëm, zbulohet arsyeja e largimit të Pochettinos nga PSG-ja

Advertisement

Në prag u bë e ditur se rrugët e trajnerit argjentinas Mauricio Pochettino dhe francezit PSG ndryshojnë.

Gazetarët e tabloidit Daily Mail u morën në dijeni për arsyen e dorëheqjes së trajnerit. PSG vendosi të heqë qafe Pochettino për shkak të një paraqitjeje katastrofike në Ligën e fundit të Kampionëve. Skuadra e yjeve doli në fazën e 1/8 finale, duke humbur në total nga Real Madrid.

Advertisement

Pochettino është trajner i PSG-së që nga janari i vitit 2021. Nën drejtimin e tij, skuadra fitoi kampionatin francez sezonin e kaluar.

Për t’u bërë pjesë e page dhe grupit të “Maska.al” ne FB mjafton të klikoni:
Like Page
dhe Join Group
Advertisement