Interi dhe Skiniar afër marrëveshjes së re, kontratë deri në vitin 2027

Advertisement

nteri dhe mbrojtësi Milan Skriniar janë afër të bien dakord për një zgjatje të kontratës deri në vitin 2027.

Reprezentuesi sllovak ka qenë një nga mbrojtësit m të shquar në Serie A gjatë viteve të fundit dhe është objektiv i disa klubeve të Ligës Premier.

Advertisement

Megjithatë, Gazzetta dello Sport shkruan se ai është i fokusuar që të vazhdojë të ketë sukses me Interin dhe se dëshiron ta vazhdojë kontratën e tij edhe për katër vite të tjera, pasi kjo e fundit i skadon vitin e ardhshëm.

Skriniar, 27 vjeç, ka qenë një i pazëvendësueshën në mbrojtje te Interi që kur u bashkua nga Sampdoria në 2017.

Në total, ai ka bërë 215 paraqitje për klubin dhe ka shënuar 11 gola.

Për t’u bërë pjesë e page dhe grupit të “Maska.al” ne FB mjafton të klikoni:
Like Page
dhe Join Group
Advertisement