Sulmet ruse nuk kanë të ndalur, plagosen gjashtë civilë në Cherkasy të Ukrainës

Advertisement

Gjashtë persona kanë mbetur të plagosur pas sulmeve të një rakete ruse në qendër të qytetit Cherkasy , në Ukrainën qendrore.

Lajmi u bë i ditur nga policia qendrore. Ndërkaq kreu i komunitetit Andriu Holovash tha se një prej të plagosurve ishte në gjendje të rëndë dhe se ishte e domosdoshme që të transportohej në Ukrainën perëndimore për trajtim.

Advertisement
Për t’u bërë pjesë e page dhe grupit të “Maska.al” ne FB mjafton të klikoni:
Like Page
dhe Join Group
Advertisement