PS negociata për Presidentin e ri/ Balla nis takimin me Mesila Dodën. Ja kur takohet me Mediun

Advertisement

PS nis negociatat me opozitën për zgjedhjen e presidentit të ri. Ditën e sotme do të zhvillohen takime në kuadër të këtij procesi, me përfaqësues të grupeve të ndryshme parlamentare, ku do të flitet për profilin e kreut të shtetit.

Kreu i Grupit parlamentar të PS-së, Taulant Balla është takuar sot më Mesila Doden në Kryesinë e Kuvendit.

Advertisement

Ndërkohë bisedimet ndërmjet Ballës dhe Fatmir Mediut pritet të zhvillohen në orën 10:00. Gazetari Ergys Gjençaj raportoi në një lidhje live për News24 tha se në kryesinë e Kuvendit është edhe Enkelejd Alibeaj, por takimi me të nuk është në axhendë.

Për t’u bërë pjesë e page dhe grupit të “Maska.al” ne FB mjafton të klikoni:
Like Page
dhe Join Group
Advertisement