Nëse nuk u kushtoni rëndësi këtyre “detajeve”, e gjithë veshja bie poshtë

Advertisement

Mund të vishni koleksionet më të fundit dhe të jeni totalisht në trend, por ka gabime që ju bëjnë të dukeni të çrregullt, pavarësisht se çfarë vishni. Dhe ne të gjithë e dimë se askush nuk e dëshiron këtë.

Stili i mirë i modës nuk përbëhet vetëm nga pjesë të kompozuara në mënyrë perfekte.

Advertisement

Shpesh, në dëshirën për të lënë një përshtypje të mirë, harrojmë rregullat bazë, të cilat nëse i thyejmë, gjithçka bie poshtë. Sigurohuni që të mos bëni një nga gabimet e mëposhtme.

Rroba të pahekurosura

Askujt nuk i pëlqen të hekurosë, përveç, ndoshta, individëve të lumtur që e shohin këtë veprim si terapi dhe relaksim.

Por, ju pëlqen apo jo, hekurin e mbani në dorë, një gjë është e sigurt – rrobat e zhubrosura duken të çrregullta.

Kjo është veçanërisht e vërtetë për pjesët individuale, si këmisha apo fustanet. Keni dy mundësi – ose do të blini rroba nga materiali që nuk krijon rrudhë, ose të hekurosni pjesët e nevojshme.

Lidhëse e flokëve në dorë

Një llastik flokësh u nevojitet gjithmonë vajzave apo grave që kanë flokë pak më të gjatë dhe vendi më praktik për ta mbajtur është kyçi i dorës.

Në shtëpi dhe rrugës për në një dyqan apo palestër aty pranë, funksionon ende, por mos e mbani atë në punë apo kur dilni për një mbrëmje. Paketojeni atë në një qese. Një opsion i shkëlqyer është edhe portofoli.

Thonjtë e çrregullt

Për t’u bërë pjesë e page dhe grupit të “Maska.al” ne FB mjafton të klikoni:
Like Page
dhe Join Group
Advertisement