Lufthansa kërkon falje pasi ndaloi udhëtarët hebrenj ortodoksë në një fluturim

Advertisement

Lufthansa ka kërkuar falje për refuzimin e lejimit të anëtarëve të një grupi të madh të pasagjerëve hebrenj ortodoksë në një fluturim pasi disa prej tyre nuk kishin pranuar të mbanin maska.

Linja ajrore gjermane tha në një deklaratë se “i vjen keq për rrethanat e vendimit për të përjashtuar pasagjerët e prekur nga fluturimi, për të cilin Lufthansa kërkon falje”.

Advertisement

Linja ajrore tha se po shqyrtonte atë që kishte ndodhur gjatë incidentit më 4 maj, ku përfshiheshin pasagjerët nga New York-u që kalonin tranzit në Frankfurt për një fluturim për në Budapest.

Për t’u bërë pjesë e page dhe grupit të “Maska.al” ne FB mjafton të klikoni:
Like Page
dhe Join Group
Advertisement