Koreja e Veriut konfirmon viktimën parë nga COVID, identifikohen edhe 18 mijë raste të reja

Advertisement

Koreja e Veriut ka regjistruar viktimën e parë nga koronavirusi. Autoritetet shëndetësore bëjnë me dije se viktima ishte infektuar me variantin Omicron të COVID .

Ndërkohë janë konfirmuar 18 mijë raste të reja me koronavirus.

Advertisement
Për t’u bërë pjesë e page dhe grupit të “Maska.al” ne FB mjafton të klikoni:
Like Page
dhe Join Group
Advertisement