Hoxha: Dy ish-kryeministra, të përfshirë në dosjet e SPAK-ut

Advertisement

Gazetari i mirënjohur, Artan Hoxha, në një dalje publike në emisionin Opinion ka deklaruar se dosjet më “të nxehta” të Prokurorisë së Posaçme (SPAK) përfshijnë ato për dy ish-kryeministra.

Sipas tij, njëra prej tyre është dorëzuar nga vetë ai me dy kaseta me materiale video, por u shpreh se nuk mundet të japë detaje të tjera.

Advertisement

“Dosje të tjera që SPAK ka nën hetim, por nuk ka marr ende të pandehur janë çështje që lidhen me korrupsionin. Mes tyre janë dy çështje, që të paktën unë i di se jam i përfshirë në këtë histori”, tha Hoxha.

Për t’u bërë pjesë e page dhe grupit të “Maska.al” ne FB mjafton të klikoni:
Like Page
dhe Join Group
Advertisement