Thirrje e dëshpëruar për ndihmë nga uzina Azovstal, komandanti ukrainas lutje Elon Musk: Na ndihmoni të dalim. Nëse jo ju, atëherë kush?!

Advertisement

Një komandant ukrainas në Mariupol i ka bërë thirrje direkt Elon Musk të mërkurën, duke i kërkuar njeriut më të pasur në botë që të ndërhyjë në emër të atyre që janë bllokuar nga forcat ruse në kontrollin e qytetit jugor.

Lufta tre-mujore ka shkatërruar portin strategjik, ku ukrainasit kanë mbajtur një xhep rezistence nga brenda fabrikës së çelikut Azovstal pas disa javësh beteje të përgjakshme.

Advertisement

Njerëzit thonë se ju vini nga një planet tjetër për t’i mësuar njerëzit të besojnë në të pamundurën. Planetet tanë janë pranë njëri-tjetrit, pasi unë jetoj aty ku është pothuajse e pamundur të mbijetosh. Na ndihmoni të dalim nga Azovstal në një vend ndërmjetësues. Nëse jo ju, atëherë kush?”, shkroi Volyna në Twitter.

Për t’u bërë pjesë e page dhe grupit të “Maska.al” ne FB mjafton të klikoni:
Like Page
dhe Join Group
Advertisement