(FOTO) Lind foshnja me 4 këmbë dhe 4 duar

Advertisement

Në zonën lindore të Indisë, një foshnjë ka ardhur në jetë me katër këmbë dhe katër krahë.

I porsalinduri është kthyer në një magnet tërheqës për mijëra njerëz që shkojnë për ta adhuruar, duke e konsideruar një rimishërim të Zotit që erdhi në Tokë për të shpëtuar vendin.

Advertisement

Foshnja ka lindur në spitalin e qytetit Sardar dhe sipas mjekëve është një bashkim i papërsosur siamez.


Vlen të theksohet se nëna e fëmijës është përballur me probleme të shumta gjatë shtatzënisë së foshnjës, ndërsa nuk dihet as gjinia, pasi organet gjenitale nuk janë formuar.

Për t’u bërë pjesë e page dhe grupit të “Maska.al” ne FB mjafton të klikoni:
Like Page
dhe Join Group
Advertisement