Goli i sezonit në La Liga!/ Correa habit kundërshtarët

Ylli i Atletico Madridit, Angel Correa ka shënuar një gol spektakolar që padyshim do të hyjë në historinë e futbollit.

Gjatë ndeshjes vendimtare në La Liga, me Villarrealin, Correa realizojë një goditje mahnitëse nga 50 metra.

Advertisement
Elton Redi Autogas Banner

Sulmuesi argjentinas, ndërpreu një pasim të dobët, anash nga Dani Parejo në vijën e pasme të Villarrealit.

Correa nxori topin nga këmbët, ngriti kokën dhe e kapi Geronimo Rulli jashtë vijës së tij.

Ylli i Atletico Madrid nuk ngurroi pasi goditi topin në kokën e portierit të bllokuar të Villarreal dhe në pjesën e pasme të rrjetës.

 

 

 

Për t’u bërë pjesë e page dhe grupit të “Maska.al” ne FB mjafton të klikoni:
Like Page
dhe Join Group