4 vite pasi humbi gruan/ Pirro Dhima rigjen dashurin, sportistja që i ka vjedhur zemrën

4 vite pas humbjes së gruas së tij Anastasia, Pirro Dhima duket se ka gjetur sërish dashurinë, bëjnë me dije mediat greke.

Sipas tyre, Dhima ka qënë në një marrëdhënie për një kohë të gjatë por së fundmi ai ka bërë daljen e tij të parë publike me atleten greke, Afroditi Skafida. Çifti ka qënë në një event të organizuar nga Ioanna Ciambani.

Advertisement
Elton Redi Autogas Banner

Si Dhima, ashtu edhe Afroditi Skafida nuk kanë bërë asnjë deklaratë për këtë çështje dhe duket se nuk shqetësohen nga blicet e fotografëve.

Po kush është e dashura e re e Pirro Dhimës

Afroditi Skafida ka lindur në 20 mars 1982. Është atlete dhe garon me ekipin olimpik të Greqisë në kërcimin e shkurtër dhe mban rekordin kombëtar grek për lartësinë 4.48 .

Ajo mban vendin e 4-të në performancë në Evropë dhe të 9-tin në botë në vitin 2008. Më 30 janar 2010 vendosi një rekord të ri Panhelenik gjatë një dite në pistë të mbyllur, duke kaluar 4.41 m.

Nga shkurti deri në qershor 2019 ajo mori pjesë në reality shoë-n e mbijetesës Survivior në Sky ku konkurroi me skuadrën greke.

Për t’u bërë pjesë e page dhe grupit të “Maska.al” ne FB mjafton të klikoni:
Like Page
dhe Join Group