“Avioni privat i Ramës”/ Basha publikon shifrat: Shpërdorim i taksave të qytetarëve më të varfër në Europë

Kryedemokrati Lulzim Basha ka denoncuar atë që ai quan luks qeveritar ku sipas tij bëjnë pjesë edhe milionat e që Rama shpërdoron për fluturimet e tij me avionin privat.

Sipas Bashës janë 52 milionë euro që shpenzohen nga qeveria për udhëtime luksi.

Advertisement
Elton Redi Autogas Banner

“Në 52 milionë eurot që shpenzohen për luksin qeveritar, bëjnë pjesë edhe milionat që Rama shpërdoron për fluturimet e tij me avionin privat, me flatrat korruptive të një kompanie ajrore të ekspozuar edhe nga Transparency International. Ky shpërdorim i taksave të qytetarëve më të varfër të Europës, tregon pse vettingu në politikë është i domosdoshëm për të pasur politikanë që punojnë për familjet shqiptare, jo për veten, krimin e organizuar dhe oligarkët.’-shkruan ai.

Bas

Për t’u bërë pjesë e page dhe grupit të “Maska.al” ne FB mjafton të klikoni:
Like Page
dhe Join Group