I intubuar prej një muaji, Covid i merr jetën drejtorit të gjimnazit në Berat

Drejtori i gjimnazit “Babë Dudë Karbunara” në Berat ka humbur betejën me Covid-19. Llazar Palla kishte një muaj i intubuar në një spital privat në Tiranë dhe gjendja e tij shëndetësore u përkeqësua ditët e fundit.

 

Advertisement
Elton Redi Autogas Banner

Mësohet se 62-vjeçari ishte infektuar nga virusi rreth 2-muaj më parë, por për shkak të gjendjes së rënduar ai u dërgua drejt Tiranës,ku qëndroi i intubuar për rreth 1-muaj.Të shumta kanë qënë sot mesazhet e ngushëllimit të kolegëve,përfaqësuesve të pushtetit vendor,miqve dhe nxënësve të tij në rrjetet sociale.

 

Llazar Palla do të përcillet nga familjarët e miqtë për në banesën e tij të fundit mesditën e sotme.

Për t’u bërë pjesë e page dhe grupit të “Maska.al” ne FB mjafton të klikoni:
Like Page
dhe Join Group