Burj Khalifa në Dubai “vishet” kuqezi për festat kombëtare

Ndërtesa më e lartë në botë “Burj Khalifa”, e cila ndodhet në Dubai ka marrë ngjyrat e flamurit shqiptar.

Për nder të 109-vjetorit të shpalljes së Pavarësisë të Shqipërisë kjo ndërtesë ka marrë pamjen “Kuq e zi”.

Advertisement
Elton Redi Autogas Banner

Jo vetëm në Dubai, por edhe në shumë qytete të tjera të botës ku ka një numër të konsiderueshëm shqiptarësh janë mbajtur aktivitete të ndryshme.

Po ashtu në Londër, rrugët u mbushën nga shqiptarë që këndonin nga automjetet e tyre.

Për t’u bërë pjesë e page dhe grupit të “Maska.al” ne FB mjafton të klikoni:
Like Page
dhe Join Group