“Do shkoni në parukeri”, debate mes Nikollës e Alibeajt: Gjuha jote është fyese

Debate të forta ka pasur në mbledhjen e Këshillit për Legjislacionin dhe Komisionit për Çështjet Ligjore.

Deputeti Enkelejd Alibeaj është përplasur me kryetaren e Kuvendit, Lindita Nikolla pasi kjo e fundit i kërkojë që të mbarojë fjalën, pasi po merr shumë kohë.

Advertisement
Elton Redi Autogas Banner

Debati:
Alibeaj: Mos e mbroni, zotëria i ka dalë vet garant detyrës së tij. Duhet të ikim ne… se shkoj koha për të shkuar në parukeri.
Nikolla: Tërheq vëmendje gjuha jote është fyese dhe seksiste duke u mbivendosur zonjave një steriotip të caktuar.

Për t’u bërë pjesë e page dhe grupit të “Maska.al” ne FB mjafton të klikoni:
Like Page
dhe Join Group