Florian Marku i pandalshëm, fiton duelin ndaj Luisetto dhe mbron titullin

Krenaria shqiptare në boks, Florian Marku, nëpërmjet një postimi në llogarinë e tij në Facebook, u shpreh se ishte gati të përballej me kundërshtarin e tij francez Jorick Luisetton.

DHE AI JA DOLI.

Advertisement
Elton Redi Autogas Banner

Marku mbrojti titullin kampion bote në kategorinë IBF International, duke mposhtur sot në mbrëmje me vendim unanim të gjyqtarëve, Luisetto, një duel me tetë raunde zhvilluar në stadiumin “SSE Arena” të Londrës.

Për t’u bërë pjesë e page dhe grupit të “Maska.al” ne FB mjafton të klikoni:
Like Page
dhe Join Group