Tërmeti i fuqishëm në Turqi, momenti kur njerëzit dalin të tmerruar nga marketet

Ditën e sotme eshte shenuar  një tërmet i fuqishëm në Turqi. Turqia perëndimore u trondit nga një tërmet 5,3 ballë, ndërsa pas këtij kishte dhe paslëkundje.

Tërmeti në fjalë shkaktoi panik tek qytetarët, ndërsa siç shihet edhe nga pamjet e përcjella në rrjete sociale në momentin e rënies së tërmetit njerëzit kanë dalë me vrap nga dyqanet, të tmerruar.

Advertisement
Elton Redi Autogas Banner

Për t’u bërë pjesë e page dhe grupit të “Maska.al” ne FB mjafton të klikoni:
Like Page
dhe Join Group