Allegri pranon: Rezultat super, paraqitje e dobët! Por, tani ndaj Interit pres…”

Trajneri i Juventusit, Massimiliano Allegri foli për ‘Sky’ në fund të fitores 1-0 në Zenit të Shën Petersburg: “Fitorja ishte shumë e rëndësishme. Nuk ishte e lehtë, në 30 metrat e fundit ne bëmë shumë gabime dhe pranuam gjithashtu shumë gjuajtje në portë, ne duhej ta menaxhonim më mirë avantazhin. Jo një paraqitje e shkëlqyer, edhe djemtë e dinë, por rezultati është i bukur sepse na lejon të arrijmë 9 pikë dhe t’i afrohemi kualifikimit “.

Sot Juventusi është taktikisht i ndryshëm
“Sot na duhej të jepnim amplitudë për të kaluar mes rreshtave, herë ia dilnim mirë, të tjerat më pak”.

Advertisement
Elton Redi Autogas Banner

Kulusevski tha se nëse ai është duke luajtur pak është faji i tij
“Në nivel ndërkombëtar ai nuk ka luajtur shumë ndeshje të Ligës së Kampionëve, ai duhet të kuptojë momentet dhe kur ekipi duhet të sillet në një mënyrë të caktuar. Ai duhet të jetë i qetë në lojë dhe të bëjë zgjedhjet më të mira kur luan, sepse ai luante në telat e tij “.

Tani Inter, si arrin atje?
“Ne arrijmë atje pas një rezultati të mirë dhe një paraqitje të keqe. Përzierja perfekte për t’u zemëruar dhe për të provuar të luajë një garë të mirë”

Për t’u bërë pjesë e page dhe grupit të “Maska.al” ne FB mjafton të klikoni:
Like Page
dhe Join Group