Para, dashuri, vështirësi, zbuloni çfarë kanë parashikuar yjet për ju

Dashi
Paraja ka një mënyrë qesharake për të humbur kur përqendroheni vetëm në atë që keni. Blerja mund të jetë një lloj terapie emocionale për ju, por duhet të jeni shumë të kujdesshëm në lidhje me shpenzimet tuaja.

Demi
Keni një shans të rifitoni gjërat që keni humbur. Hiqni qafe reliket e vjetra të cilat janë kujtime të kohëve të kaluara. Kjo përfshin veshje që nuk i vishni ose nuk ju përshtaten, aksesorë kozmetikë ose dhe sende të cilat ndjeni se ju sjellin energji negative në mjedisin tuaj.

Advertisement
Elton Redi Autogas Banner

Binjakët
Ndonjëherë një punë thjesht nuk ia vlen përpjekja, dhe fakti që keni menduar të jepni dorëheqjen jehon më shumë këtë fundjavë se kurrë më parë. Mos e kaloni kohën duke shpresuar se gjërat do të përmirësohen. Është koha e duhur të filloni të kërkoni një punë të re.
Gaforrja
Jo të gjithë njerëzit duhet të jenë në rrethin tuaj shoqëror, por kjo nuk do të thotë domosdoshmërisht që ju duhet t’i largoni ata nga jeta juaj krejtësisht. Përcaktimi se kush meriton të jetë më afër jush është gjëja e fundit që sjell kalimi i Hënës të Peshqit këtë fundjavë.
Luani
Mund të jetë shumë e vështirë kur diçka për të cilën keni shpresuar se do të arrini, nuk përfundon. Ky është një mësim i rëndësishëm në jetë se jo të gjitha gjërat shkojnë ashtu si duam. Mund të mos ju pëlqejë fakti që ju jeni ai që duhet ta marr topin sapo dikush tjetër ta lëshojë atë, megjithatë është koha që ju të vazhdoni përpara.
Virgjëresha
Keni fat këtë herë! Hëna lidhet me Neptunin, planetin që sundon iluzionet dhe ndez ndjenjat tuaja. Deri tani ju keni qenë të zhytur thellë në mendime duke i menduar gjërat në kokën tuaj, por Hëna ju lejon të lidheni me anën shpirtërore të gjërave. Besojini instinkteve tuaja.

Peshorja
Është një ditë e mirë për ju që të bëni një pushim nga të gjitha punët që keni bërë këtë javë. Keni nevojë për pak relaks dhe kjo mund të përfshijë shpërqendrimin. Është në rregull të lejosh veten të humbasësh në gjëra që nuk kanë domosdoshmërisht një kuptim të rëndësishëm për ty.

Akrepi
Me Hënën në shenjën e Peshqve, kurioziteti juaj shpirtëror rritet dhe ju mund ta shikoni botën përmes një lente filozofike. Kënaq veten. Mos mendoni për problemet e javës sot, por përpiquni të jetoni ditën me sportivitet.

Shigjetari
Ndonjëherë problemet shëndetësore mund të shfaqen kur Hëna kalon në shenjën e Peshqve. Kjo nuk është një kohë për të injoruar edhe dhimbjet më të vogla që ndjeni. Në vend që të uleni dhe të shpresoni se kjo do të kalojë, jini pak më këmbëngulës dhe kërkoni një mjek.

Bricjapi
Ndonjëherë romancat e bukura kanë një fund të papritur. Ju mund të ndjeni një humbje për atë që ndodhi ose çfarë ndryshoi, por flaka që sapo përjetuat gjatë verës nuk do të shkojë askund dhe jeni gati t’i pranoni ato kushte. Tani është koha që ju të shikoni përpara për të ardhmen dhe të përqafoni faktin se keni pasur një moment të bukur që nuk zgjati.

Ujori
Jo të gjithë janë në gjendje të jetojnë në një shtëpi dhe të shoqërohen me njëri -tjetrin, kështu që kufijtë do të jenë shumë të rëndësishëm për ju dhe ata që ju duhet të bashkëjetoni siç duhet. Është e rëndësishme për ju të krijoni hapësirë aty ku është e nevojshme.

Peshqit
Ndonjëherë është më mirë të lini temë me një person pa mbyllur. Ju mund të dëshironi të vazhdoni vetëm për hir të thënies se keni bërë atë që keni thënë se do të bëni, por nëse e dini që nuk do të arrini askund me një dialog, thjesht mënjanohuni

 

Për t’u bërë pjesë e page dhe grupit të “Maska.al” ne FB mjafton të klikoni:
Like Page
dhe Join Group