“O plehrë, ta përplas kokën”/ Shpërthejnë ofendimet mes Bashës e Shalsit: E kupton sa i dobët je …

Një debat i ashpër ka shpërthyer në Kuvend në seancën e sotme parlamentare teksa fjalën e kishte deputeti i PS-së, Eduard Shalsi.

Teksa ky i fundit fliste në foltoren e Kuvendit, kreu i PD-së ndërhynte nga vendi i tij. Situata u tensionua aq shumë sa kaluan në ofendime personale.

“Nuk e ke kuptuar kurrë sa i dobët je, e bërtitura jote tremb ndonjë laraskë. Mos na shpërqëndro me këtë natyrën tënde të bërit të të fortit. Ndjej keqardhje të jashtëzakonshme dhe të pafuqishëm për të vendosur për ide.

Mendon që trashja e zërit të bën më të fortë. A e di pse qesh, se ke 16 vjet në politikë dhe s’ke kuptuar asgjë, nëse mendon se do mbijetosh në politikë me këtë lloj zëri,” tha Shalsi.

“Pusho mor ti! Injorat! Plehrë, ta përplas kokën! Maskara, je fatkeqësi o maskara, koha juaj ka filluar të mbarojë, fundërrima,” ishin disa nga fjalët që përdorte Basha, teksa fliste pa mikrofon.

Për t’u bërë pjesë e page dhe grupit të “Maska.al” ne FB mjafton të klikoni:
Like Page
dhe Join Group
Advertisement