Një fustan i Amy Winehouse u shit për 20,000 dollarë në ankand

Vëmendja e veçantë e të interesuarve tashmë është tërhequr nga informacioni se ajo do të jetë në gjendje të blejë një fustan të shkurtër në të cilin Winehouse mbajti koncertin e saj të fundit. Ky fustan jeshil-i zi që ajo kishte veshur në Beograd pritet të kushtojë një minimum prej $ 15,000-20,000.

“Ky është një proces shumë emocional për prindërit e saj, por ata janë të vetëdijshëm se këto 800 artikuj do të përfundojnë në duart e njerëzve që e duan. Koleksionistët dhe fansat do t’i vlerësojnë, do t’i shijojnë dhe do t’i ekspozojnë”, tha një nga ankandet organizatorët.

Shumica e veshjeve kanë çmimin fillestar më të ulët prej $ 2,000-4,000, ndërsa gjëra të tjera si këpucët, kitarat dhe rripat kushtojnë rreth 50-100 dollarë.

Ankandi do të zhvillohet në Beverly Hills më 6 dhe 7 nëntor të këtij viti, dhe disa artikuj do të jenë gjithashtu të disponueshëm për blerje online.

Kujtojmë, këngëtarja ndërroi jetë nga helmimi nga alkooli në korrik 2011, kur ishte 27 vjeç.

Për t’u bërë pjesë e page dhe grupit të “Maska.al” ne FB mjafton të klikoni:
Like Page
dhe Join Group
Advertisement