“Mirë që s’isha në Tiranë, do iu bombardoja me çekiç”! Sportisja polake kërcënon tifozët shqiptarë

Ëndrra e kombëtares shqiptare për të shkruar në ‘Play of’ e Botërorit 2022, ka marrë një goditje të fortë mbrëmjen e sotme, pasi u mund nga Polonia me rezultatin 0-1 në stadiumin e ‘Air Albania’.

Pas golit të shënuar nga ana e Polonisë, tifozët shqiptarë hedhën shishe dhe sende të tjera drejt lojtarëve polak që po festonin golin. Vetëm kaq mjaftoi që gjygjtari të ndërpriste ndeshjen për disa minuta.

Për këtë situatë ka pasur edhe një reagim nga Anita Wlodarczy, kampione dhe rekordmene në hedhjen me çekiç. Nëpërmejt një postimi në Tweitter Wladarczy ka shprehur mllef për tifozët e kombëtares shqiptare duke shprehur:

“Sa keq që nuk jam në terren në Tiranë. Do të bombardoja me çekiçë tifozët shqiptarë për sjelljet e tyre të pashpresa”.

Për t’u bërë pjesë e page dhe grupit të “Maska.al” ne FB mjafton të klikoni:
Like Page
dhe Join Group
Advertisement