Ja cilat janë dy këngëtaret shqiptare në listën e astistëve më të dëgjuara në Mbretërinë e Bashkuar

Artistja më e dëgjuar e shekullit 21 në Mbretërinë e Bashkuar është emëruar Pink., sipa skompanisë së licencimit të muzikës PPL.
Kjo u renditje u bë në bazë të përdorimit të muzikës si dhe transmetimit nga stacionet radio dhe kanalet televizive.
Albumi debutues i Pink “Can’t Take Me Home” u publikua në fillim të shekullit, me një shije R&B dhe hite të tilla si Most Girls, You Make Me Sick dhe There You Go.

Këngëtarja, emri i vërtetë i së cilës është Alecia Moore, shkoi në një drejtim më rockier me albumin e saj të dytë, para se të përqafonte një tingull pak poppier në shumë prej rekordeve të saj të mëvonshme.

Madona doli e dyta në renditje dhe në vendin e tretë qëndron artistja Katy Perry.
Mirëpo, ajo që na bën të gjithve n ekrenarë ëshët fakti se edhe dy këngëtaret me origjinë shqiptare, Dua Lipa dhe Rita Ora janë pjesë e kësaj liste si artistet më të dëgjuara.

Për t’u bërë pjesë e page dhe grupit të “Maska.al” ne FB mjafton të klikoni:
Like Page
dhe Join Group
Advertisement