Greqia nuk gjen “paqe”! Tronditet Kreta, “goditet” nga një tërmet i fuqishëm 6.3 ballë

Një tjetër lëkundje sizmike ka lëkundur vendin fqinj, Greqinë. Mediat greke shkruajnë tërmet ra në tokën helene dhe epiqendra ka qenë në Kretë.

Sipas të dhënave sizmologjike, lëkundjet kanë qenë të magnitudës 6.6 të shkallës Rihter. Epiqendra e tërmetit ka qenë në det.

Greqia ka qenë në qendër të lëkundjeve sizmike këtë verë, pasi në vend janë regjistruar disa tërmete me pasoja të mëdha materiale.

Për t’u bërë pjesë e page dhe grupit të “Maska.al” ne FB mjafton të klikoni:
Like Page
dhe Join Group
Advertisement