Trump fajëson kuzhinën në Shtëpinë e Bardhë për kilogramët që mori

Ish -këshilltari i Trumpit, Jason Miller tha se Trump ishte “shumë më i lumtur” kur humbi peshë. Miller zbuloi edhe recetën e Trump për humbjen e peshës.

 

Nuk është në dispozicion tani 24 orë në ditë,” raporton Independent.

“Unë nuk kam kuzhinë në dispozicion 24 orë në ditë, shtatë ditë në javë.

“Ka edhe pak golf,” tha Miller, duke cituar Trump.

Në prill të këtij viti, një nga këshilltarët e ish -presidentit tha për “Business Insider” se Trump ka humbur 6.8 kilogramë që kur u largua nga Shtëpia e Bardhë.

Një këshilltar tjetër tha se “ish -presidenti tani duket më i lumtur dhe më i shëndetshëm, madje edhe më i hollë, që kur u largua nga Uashingtoni në janar”.

Dihet që Trump gëzon ushqim të shpejtë, madje thuhet se kishte një buton në tryezën e tij në Shtëpinë e Bardhë që mund ta shtypte sa herë që donte një dietë Coca-Cola.

Në një rast, Ronnie Jackson, një ish -mjek i Shtëpisë së Bardhë, dikur tha se stafi i Shtëpisë së Bardhë duhej të fshihte perimet në ushqimin e Trump.

Në Shkurt 2019, një ekzaminim sistematik i presidentit të atëhershëm zbuloi se Trump peshonte 110 kilogramë.

Bëhet fjalë për ekzaminimin e detyrueshëm të shëndetit fizik, të cilit presidentët e SHBA i shkojnë një herë në vit në Qendrën Kombëtare Mjekësore Ushtarake “Walter Reed”. Trump më pas ekzaminoi Dr. Sean Conley, dhe sipas rezultateve, presidenti ishte “në gjendje shumë të mirë shëndetësore”.

Një vit më parë, pesha e tij ishte dy kilogramë më pak.

Për t’u bërë pjesë e page dhe grupit të “Maska.al” ne FB mjafton të klikoni:
Like Page
dhe Join Group
Advertisement