Pas akuzave të rënda, Marilyn Manson drejt falimentimit, shet vilën e tij luksoze

Marilyn Manson i akuzuar për abuzim seksual po shet vilën e tij luksoze në Los Angeles për një milion e shtatëqind e pesëdhjetë mijë dollarë.

Në fillim të shkurtit të këtij viti, shtëpia botuese anuloi bashkëpunimin e tij pasi u akuzua se ishte abuzuar nga disa gra, të udhëhequr nga ish e dashura e tij.

Ai fillimisht bleu vilën që po shet tani për një milion e njëqind mijë dollarë në fillim të vitit 2013.

Muzikanti ekscentrik u akuzua nga ish e dashura e tij Evan Rachel Vid për abuzim duke ndarë një tekst për të në profilin e saj në Instagram dhe duke e shënuar atë si abuzuesin e saj.

“Emri i abuzuesit tim është Brian Warner, i cili njihet në botë si Marilyn Manson,” shkroi ajo në njoftim, duke shtuar se gjithçka filloi kur ajo ishte ende adoleshente.

“Ai më ka abuzuar tmerrësisht me vite. Ai më lau trurin dhe më manipuloi që t’i nënshtrohesha atij. I dhashë fund jetës nga frika e hakmarrjes, shpifjes apo shantazhit, ”shkroi aktorja në postimin e saj në profilin e saj në Instagram.

Më pas, disa gra të tjera viktima të dhunës dolën duke pretenduar se Manson i kishte abuzuar mendërisht dhe fizikisht, i kishte përdhunuar dhe poshtëruar.

Për t’u bërë pjesë e page dhe grupit të “Maska.al” ne FB mjafton të klikoni:
Like Page
dhe Join Group
Advertisement