Reshje në të gjithë territorin dhe borë në male, parashikimi i motit për sot

Sipas MeteoAlb orët e paradites do të mbizotërohen nga kthjellime dhe vranësira të cilat sjellin shira të dobët dhe të izoluar në zonat Jugore.

Ndërsa gjatë pasdites, parashikohet rifuqizim i vranësirave në një pjesë të mirë të vendit, duke sjelle reshje të përkohshme shiu në territorin shqiptar. Ne majat e maleve do të ketë reshje dëbore.

Temperaturat e ajrit do të ulen në mëngjes dhe në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 4°C deri në 23°C.

Era do të fryjë mesatare deri e forte me shpejtësi 45 km/h nga drejtimi Verilindor; kjo do te beje qe ne brigjet detare te krijohet dallgëzim 4 ballë.

Për t’u bërë pjesë e page dhe grupit të “Maska.al” ne FB mjafton të klikoni:
Like Page
dhe Join Group
Advertisement