Ndodh për herë të parë në histori, ja rekordi që ka vendosur Shqipëria ditën e sotme

Shqipëria ka mposhtur Hungarinë me rezultatin 1-0 Hungarinë në Budapest, duke mbajtur gjallë shpresat për në vendin e dytë, në kualifikueset që vlejnë për botërorin e 2022.

Me fitoren e sotme ne kemi mundur që të grumbullojmë plot 15 pikë në një fazë eliminatoreje, dhe më para kishim mundur që të shkonim deri në 14, në kualifikueset që na dërguan në Europian, shkruan Maska.al

Shqipëria në këtë fazë ka edhe tre takime, pas 3 ditësh në Air Albania kundër Anglisë si dhe më pas do të ndeshet me Anglinë dhe Andorën.

Gjasat që ky rekord të thellohet janë shumë të mëdha, dhe ashtu shpresojmë që të ndodhë./Maska.al/

Për t’u bërë pjesë e page dhe grupit të “Maska.al” ne FB mjafton të klikoni:
Like Page
dhe Join Group
Advertisement