ZYRTARE/ Super Coppa Italia mes Interit dhe Juventusit do të luhet më…

Federata Italiane e futbollit ka përcaktuar më në fund datën dhe vëndin se ku do të luhet Super Coppa Italia, mes Interit fiutes i Scudettos dhe Juventusit fitues i Coppa Italia.

Ashtu sic pritej vëndi pritës do jetë edhe një herë Arabia Saudite e cila me Federatën kishte një kontratë për të luajtur 3 finale Superkupe për 5 vite dhe kjo do jetë e treta finale e cila diskutohet në këtë vënd.

Qyteti do jetë Riyadh, kryeqyteti i Arabis Saudite dhe data e ndeshjes do jetë në 22 dhjetor. Ndeshja Torino-Interi e parashikuar për datën 21/22 dhjetor do shtyhet dhe do mund të luhet në një datë tjetër.

Për t’u bërë pjesë e page dhe grupit të “Maska.al” ne FB mjafton të klikoni:
Like Page
dhe Join Group
Advertisement