Rita Ora vendos të rikonstruktojë shtëpinë e saj, fqinjët të shqetësuar për zhurmën

Ndonëse prej disa kohësh po jeton në Los Angelos së bashku me partnerin e saj, Rita Ora para disa kohësh shpenzoi shumë marramendëse për blerjen e një shtëpie në Londër.

Këngëtarja shqiptare e bleu shtëpinë e përbërë nga dhjetë dhoma gjumi për vlerën e çmendur 8.8 milion dollarë.

Mirëpo, së fundmi ajo ka vendosur që të bëjë disa rregullime në të pasi shtëpia duket se ka nevojë.

Një buim është shprehur se këgëtarja po planifikon të vendosë në të gjitha dhomat kamera të sgurisë së lartë, i cili rekomandohet vetëm për aeroporte.

Megjithatë, duket se fqinjët e këngëtares nuk kanë mundu të durojnë zhurmat që shkaktojnë këto rregullime dhe janë ankuar në autoritetet përkatëse.

Madje thuhet se atë tashmë kanë fiiluar ta thërrrasin si “fqinja e ferrit” lidhur me çështjen në fjalë.

Për t’u bërë pjesë e page dhe grupit të “Maska.al” ne FB mjafton të klikoni:
Like Page
dhe Join Group
Advertisement