Mësuesja pësoi atak kardiak menjëherë pasi u vaksinua! Dëshmia e saj tronditëse…

Advertisement

Një mësuese për të mos humbur vendin e punës pranoi të vaksinohet me detyrim.

Bëhet fjalë për një vajzë 30-vjeçare nga Greqia videoja e të cilës po bën xhiron e botës në rrjetet sociale. Mariza Provata tregon se pësoi arrest kardiak menjëherë pasi pranoi që të vaksinohet.

Advertisement

Siç e përmend dhe në një video, vaksina e dërgoi atë në spital dhe madje edhe në urgjencë, pasi ajo u paraqit me miokardit. Sipas medias greke Zouglas, Ky është një nga efektet anësore më të zakonshme të këtyre vaksinave, i cili prek kryesisht të rinjtë, siç është treguar.

Ajo ka treguar se masat e marra kundër COVID-19, si dhe presioni indirekt, por shumë i qartë dhe i vazhdueshëm nga sistemi, e çuan atë në qendrën e vaksinimit, ku ajo mori vaskinën Pfizer.

Mësuesja tregon në videon e saj se si autoritetet, burokracia shëndetësore dhe autoriteti shkencor sistematik fshehin rastet e njerëzve të vaksinuar që përfundojnë në urgjencë, me efekte anësore serioze deri në shumë serioze dhe të rrezikshme nga vaksinimet.

Për t’u bërë pjesë e page dhe grupit të “Maska.al” ne FB mjafton të klikoni:
Like Page
dhe Join Group
Advertisement