I bullizuar në fëmijëri, Albi Nako ndan eksperiencën personale

Në “ABC News” ka nisur emisioni i ri- dance reality show “T’ka mami yll”, ku fëmijët do të garojnë përballë njëri-tjetrit.

Njëri ndër konkurrentët, Mikele nga Vlora ka treguar për jurinë dhe publikun se në shkollë është bullizuar nga shokët, të cilët e kanë quajtur vajzë pasi kërcen njësoj si vajzat, siç thonë ata.

Kështu, nisur nga historia e Mikeles dhe për t’i dhënë zemër të gjithë atyre që kanë kaluar apo po kalojnë të njëjtën gjë, Albi Nako ka treguar se edhe ai vetë ka rënë “pre” e bullizmit dikur.

Unë vlonjat jam me origjinë dhe më kanë respektuar vërtetë meshkujt, por nuk e përjashtojë faktin që bullizimi ndodh. Edhe mua mund të më ketë ndodhur në rininë time të hershme dhe në fëmijëri, por janë gjëra që kanë kaluar”, është shprehur Albi.

Për t’u bërë pjesë e page dhe grupit të “Maska.al” ne FB mjafton të klikoni:
Like Page
dhe Join Group
Advertisement