Ronaldo i sjell ‘ters’ Manchester United-it, Everton merr 1 pikë në “Old Trafford”

Cristiano Ronaldo duket se nuk ka qenë ‘as’-i nën mëngë i Solskjaer në sfidën e fundit.

Portugezi e nisi nga stoli teksa u inkuadrua në minutën e 57-të edhe pse ‘Djajtë’ ishin duke fituar minimalisht 1-0 me golin e Antony Martial.

10 minuta më vonë, Everton barazoi rezultatin me Toënsend. Të besuarit e Benitez realizuan edhe në minutën e 86 me Yerry Mina, por goli u anulua si pozicion jashtë loje.

Tashmë Manchester United mbetet në kuotën e 14 pikëve duke ndarë kreun e Premier League me Liverpool dhe Everto.

 

Për t’u bërë pjesë e page dhe grupit të “Maska.al” ne FB mjafton të klikoni:
Like Page
dhe Join Group
Advertisement