Daniel Craig mori një yll në ‘Walk of Fame’ të Hollivudit

Aktori Daniel Craig (53), ylli i filmave të James Bond, do të marrë yllin e tij në Walk of Fame të Hollivudit,u njoftua.

Ylli i Craig, 2704 me radhë, do t’i kushtohet aktorit gjatë ceremonisë së 6 tetorit.

Ylli do të vendoset në Bulevardin Hollywood 7007, i cili është një haraç për emrin e njohur të kodit të personazhit të tij, dhe do të vendoset pranë yllit të njërit prej paraardhësve të tij, Roger Moore.

Craig aktualisht është duke promovuar filmin e tij 007 “Nuk ka kohë për vdekje”, i cili mori vlerësime të shkëlqyera dhe forcoi reputacionin e aktorit si një nga Lidhjet më të mira.

Për t’u bërë pjesë e page dhe grupit të “Maska.al” ne FB mjafton të klikoni:
Like Page
dhe Join Group
Advertisement