Reshje apo diell? Njihuni me parashikimin e motit

Vendi ynë sot do të mbizotërohet nga alternime kthjellimesh dhe vranësirash duke sjellë mot me reshje në të gjithë vendin. Reshjet do të jenë në formën e rebesheve.

Sipas Meteoalb, sot temperaturat do të pësojnë rënie të lehtë ku do të variojnë: në zonat malore, nga 10°C në 20°C, në zonat e ulëta nga 17°C në 25°C dhe në zonat bregdetare nga 19°C në 26°C.

Era do të fryjë në drejtim verilindor, ndërsa forca e valëzimit në det do të jetë 2 ballë.

Për t’u bërë pjesë e page dhe grupit të “Maska.al” ne FB mjafton të klikoni:
Like Page
dhe Join Group
Advertisement