Humb jetën 33-vjeçarja shtatzënë në Infektiv

Një 33-vjeçare shtatzënë ka ndërruar jetë në spitalin Infektiv. E reja ishte në muajin e 4 të shtatzënisë.

33-vjeçarja ishte shtruar në spital dy ditë më parë. Gjendja e saj u rëndua dhe fatkeqësisht nuk mundi të fitojë betejën me virusin.

Mësohet se fetusi është konstatuar i vdekur nga mjekët që në momentin e parë të infektimit. 33-vjeçarja ka ndërruar jetën pasditen e djeshme.

Kujtojmë se situata e pandemisë në vend vijon të jetë shqetësuese, ku ditët e fundit janë raportuar shifra të larta viktimash. Dje Ministria e Shëndetësisë njoftoi 17 të vdekur si pasonjë e Covid dhe 680 raste të reja.

Për t’u bërë pjesë e page dhe grupit të “Maska.al” ne FB mjafton të klikoni:
Like Page
dhe Join Group
Advertisement